Trending

२० दिनदेखि खानेपानी अवरूद्ध हुँदा ८ सय घरधुरीका उपभाेक्ता मारमा

गाेरखाकाे पालुङटार नगरपालिका वडा नं. ७ च्याङलीमा रहेकाे सबैभन्दा ठूलाे खानेपानी अायाेजना बल्थुम खानेपानी २० दिनदेखि अवरूद्ध हुँदा ८ सय घरधुरीका उपभाेक्ता मारमा परेका छन् ।

केही महिना अघिमात्रै निर्माणकार्य सम्पन्न गरी  वडा नं. ७ का करीब ८ सय घरमा धारा जडान गरी पानी बितरण शुरू गरिएकाे थियाे । प्रदेश सरकारकाे एक घर एक धारा अभियान अन्तर्गत लिफ्टिङ पद्दतीबाट पानी बितरण गरिँदै अाएकाे छ । बिगत लामाे समयदेखि धारामा पानी नअाउँने तर हरेक महिना महसूल भने नियमित तिर्नुपर्ने हुँदा एक प्रकारकाे भ्रष्टाचार भएकाे उपभाेक्ताकाे गुनासाे रहेकाे छ ।

यतिका दिनसम्म धारामा खानेपानी नअाउँदा समेत सम्बन्धित निकायकाे ध्यान नपुगेकाे भनी उपभाेक्ताहरूले सामाजिक सञ्जालमा समेत अाक्राेस व्यक्त गरिरहेका छन् ।

खानेपानी उपभाेक्ता समितिसँग बुझ्दा मर्स्याङदी नदीमा रहेकाे ट्याङकीबाट पानी तान्ने माेटरमा समस्या अाएका कारण पानी सुचारू गर्न नसकिएकाे बताएका छन् । माेटरमा समस्या अाएकाे र मर्मतकाे लागि धेरै खर्च लाग्ने भएकाले सञ्चालनमा कठिनाइ अाएकाे बताएका छन् ।

त्यति मात्र नभइ निर्माण कार्य सम्पन्न भएकाे भनिए पनि निर्माण कम्पनीले समितिलाइ हस्तान्तरण नगरेकाे कारण कम्पनीले मर्मत गरिदिनुपर्ने पनि समितिकाे भनाइ रहेकाे छ । निर्माण कार्य शुरू हुनु अघि ठेकेदारले समितिमा केही प्रतिशत रकम समितिमा छाडने सहमति भए पनि साे रकम नछाडेकाे पनि बताइएकाे छ ।

निर्माणकार्य सम्पन्न भएपछि समितिकाे निर्णयपछि मात्र ठेकेदारलाइ रकम दिनुपर्ने भएपनि समितिकाे कुनै निर्णयविना नै रकम दिइएकाेमा समितिकै पदाधिकारीहरू असन्तुष्ट छन् ।

 

 

Back to top button
Skip Add
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker