Trending

१५ दिनदेखि परिवारकाे आँखामा आँशु, दशैँमा आँउछु भन्थ्याे, के खबर सुन्नु पर्याे ……..

भदाै ३० गाेरखा ।

शहिद लखन गाउँपालिका वडा न‌म्बर ६ स्थित अँधेरी गाउँका रामशरण कुँवर गाउँका असल युवा थिए । गाउँसमाजमा केही काम पर्याे की उनी अघि सर्थे । यानुमाया र बुद्धीमान कुँवरका काइला छाेरा उनी गएकाे असाेज महिना २५ गते विहेगरी म‌ङ्सिरमा आमाकाे तिथि काम सकेर युएइ गएका थिए  । पाँच वर्षदेखि विदेशी भूमिमा कार्यरत उनी उमेर २६ वर्ष भर्खर पुगेका थिए ।

भदाै २९ गते विहानै शरणकाे घर पुग्दा उनका ७४ वर्षिय बाबु मलिन अनुहार लिएर घरकाे पिँढीमा बसिरहेका थिए । घटना बारे थाहा पाएपछि चितवनमा रहेका दाइ भाउजु घर आइसेका थिए । ठुला दाइ कतारमा राेजगारीकाे क्रममा हुनुहुन्छ । चार वर्ष अघि दश सन्तानकी आमा यानुमायाले सँसार छाडेपछि ठूलि भाउजुले याे वृहत परिवारकाे हेरचाह गर्दै आएकी छन् ।

बाबुआमाका ६ भाइ छाेरा र ४ दिदि बहिनीका काइला भाइ रामशरण अब कसैले ल्याइदिए  बाकसमा मात्र आउन सक्ने गरी भदाै १५ मा आबुधावीको एयरपोर्ट रोडमा रहेको केएफसी रेष्टुरेन्टमा ग्याँस लिक भएर पड्किँदा उनकाे ज्यान गयाे ।

उनीसँगै साे  दुर्घटनामा दुइ जना  भारतीय, दुई जना फिलिपिनो र एक जना श्रीलङ्न नागरिकको ज्यान गएको सम्बन्धित देशका दूतावासहरुले प्रेसनोट मार्फत जानकारी दिएका छन ।

राम्राे कम्पनीकाे रुपमा रहेकाे अमेरिकाना कुवेत फुड कम्पनी अन्तर्गत केएफसी रेस्टुरेन्टमा  शरण विगत २ वर्षदेखि कार्यरत थिए ।  १५ जना नेपाली कार्यरत उक्त कम्पनिमा भएकाे घटनाबारे युएइ प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेकाे छ । रेष्टुरेन्ट नजिकै ग्याँस लाइनकाे पाइप रहेकाे र साेही पड्केकाे हुन सक्ने युएइ प्रहरीले अनुमान गरेकाे छ ।

दिनहुँ नै घर परिवारमा सम्पर्कमा रहेर सुखी परिवार निर्माणमा लागिरहेका रामशरण अस्पतालमा रहेकाे खबर पाएका उनका बाबु ,श्रीमती, दाजुभाइ, छिमेकीहरु विसेक भएर पुन काममा फर्कने आसमा थिए । भदाै २० गते आएकाे फाेनले उनकाे अवस्था बारेमा उनकी भाउजुलाइ थाहा भयाे । केही दिन त शरणकाे बाबु र  श्रीमतीलाइ थाहा नदिएर बस्न सकेपनि अन्तमा सबैलाइ थाहा भयाे । खबर पाएकाे दिन देखि बाबु ७४ वर्षिय  बुद्धिमान र श्रीमती शुसिलाकाे न आँखा ओभानो रहन सक्याे न दिन नै उज्यालाे ।

बुद्धिमान कुँवर

अँधेरीकाे कुँवर गाउँमा छिमेकीलाइ बाख्राकाे जिम्मा दिएर बुद्धिमान छाेराकाे अवस्थाबारे जानकारी लिन सदरमुकाम झरेकाे आज १० दिन भैसक्याे । कसले ल्याइदिन्छ छाेरालाइ भन्ने बारेमा बेखबर रहेका उनी आज आउँछ कि भाेलि भनेर पर्खिरहेका छन् । विक्षिप्त हुँदै उनले भने, छाेरालाइ नदेखि अरुले भनेका भरमा कसरी विश्वास गर्नु ? देख्न पाए गाउँमा लिएर जानुहुन्थ्याे । मेराे छाेरा दशैँमा बा भन्दै घर आउँछ की !

सँगाेलमा रहेका परिवारका सदस्यहरुले जहिले पनि अध्याराे देखिरहेका छन् । उनीहरुलाइ विश्वास लागेकाे छैन की रामशरणलाइ केही भएकाे छ । हामीले नदेखी कसरी विश्वास मान्ने उनकाे अवस्था देख्न  पाए त्यही हेरेर चित्त बुझ्थ्याे  गहभरी आँशु निकल्दै  उनकी श्रीमतीले शुसिलाले भनिन । दशैँमा आउँछु भन्नु भएकाे थियाे खै कहिले आउँनुहुन्छ अव दिन हाे की रात हाे केही छुट्याउन सकेकाे छैन उनले भनिन ।

रामशरणकी जीवन साथी सुशिला र पिता बुद्धिमान

निम्न वर्गीय उनकाे परिवार पछिल्लाे समय गाेरखा नगरपालका वडा नम्वर ९ काे शिखरमा साधरण रुपमा बसाेबास गर्दै आइरहेकाे छ । अँधेरी गाउँमा बुद्धिमान बाख्रा पाल्ने खेती गर्ने काम गरेर बस्दै आएका छन् ।

यूएइमा घटना भएकाे तीन दिनपछि रामशरणकाे शव फेला परेकाे थियाे । घटनाबारे अनुसन्धान चलिरहेकाले कानुनी प्रक्रिया पूरा गरेर मृतकको शव नेपाल पठाउन दूतावासले समन्वय गरिरहेकाे दुतावासकी कर्मचारी रीता धितालले जानकारी दिएकी छन् ।

घटनालाइ नजिकबाट हेरिरहेका ग्लाेवल गाेरखा समाजका उपाध्यक्ष विनाेद श्रेष्ठले भने ,दुतावाससँग समन्वय गरेर उनलाइ छिटाे गरी नेपाल पठाउने छाैँ, नेपाल सरकारले डेथबडी लैजानका लागि अवराेध गरेकाे छैन । यहाँ एम्वेसीले पनि राम्राे सहजीकरण गरिरहेकाे छ । समस्या भनेकाे जहाज कतिबेला पाइन्छ भन्ने हाे । नेपाल लैजानुपर्ने लासहरु ७० भन्दा धेरैकाे सँख्यामा यूएइमा रहेका दुतावासले जनाएकाे छ । मैले मेराे तर्फबाट सबै साथिहरुकाे सहयाेग लिएर छिटाेगरी रामशरणकाे बडीलाइ नेपाल पठाउन सहजीकरण गर्नेछु।

मनासलु डट कम बाट

Back to top button
Skip Add
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker