Trending

युवालाई ९ लाख ६० हजार अनुदान

सुन्दरबजार नगरपालिकाले विदेशबाट फर्किएर आएका तथा बेरोजगार युवालाई तरकारी र मौरीपालनका लागि अनुदान दिएको छ ।
विदेशमा दुःख भोगेर आएका तथा काम नपाएर फुर्सदमा रहेका युवालाई स्वरोजगार बनाउन तरकारी खेतीमा र मौरी पालन व्यवसायमा अनुदानको व्यवस्था गरेको जनाएको छ । नगरपालिका कृषि सेवा शाखाका प्रमुख सुरेशप्रसाद अधिकारीका अनुसार गतबर्ष मात्रै शाखामार्फत २४ जना युवालाई अनुदान दिइएको छ । च्याउ, काउली, बन्दा, गोलभेडालगायतका विभिन्न तरकारी खेती गर्दै आएका किसान र मौरीपालन गर्दै आएकालाई अनुदान उपलब्ध गराएको हो । नगरपालिकाले युवा लक्षित कार्यक्रम अन्तर्गत तरकारी  र मौरीपालन खेतीमा अनुदान दिएको अधिकारीले बताउनुभयो । आर्थिक बर्ष २०७६÷०७७ मा तरकारी खेती गर्दै आएका १२ जना युवालाई र मौरी पालन गर्दै आएका १२ जना युवालाई अनुदान दिएको हो । प्रति युवा ४० हजार रुपैयाँका दरले कूल ९ लाख ६० हजार रुपैयाँ अनुदान उपलब्ध गराएको नगरपालिकाले जनाएको छ ।
विदेशबाट फर्किएर आएका, बेरोजगार ५० बर्ष मुनिकालाई अनुदान दिएको जनाएको छ । अनुदानका लागि युवाले कृषि गरेको स्थलको अनुगमन तथा निरीक्षण गर्ने, मापदण्ड अनुुसार भए नभएको हेर्ने, मापदण्ड अनुसार भए छनौट गर्ने गरिन्छ । सम्झौता भएपछि मात्र अनुदान रकम दिने गरिएको जनाएको छ ।
नगरपालिका प्रमुख जनकराज मिश्रले युवालाई गाउँघरमै स्वरोजगार बनाउन र विदेश पलायनको समस्या समाधानका लागि युवा लक्षित कार्यक्रम सञ्चालन गरेको बताउनुभयो । आफ्नै ठाउँमा काम नगरी विदेश जाने सोंच बनाएका युवालाई गाउँठाउँमै कृषि गर्दा मनग्य आम्दानी गर्न सकिन्छ भन्ने कुरा बताउँदै अनुदान दिने गरेको बताउनुभयो । धेरै युवा बेरोजगार भएका कारण विदेश जान बाध्य भएकाले त्यस्ता युवालाई नगरपालिकाले नगरभित्रै बस्न सक्ने र आम्दानी गर्न सक्ने वातावरण सिर्जनाका लागि लागेको बताउनुभयो । कृषिबाट नै समृद्धि हुने भएकाले युवालाई कृषिमा आकर्षित गर्ने र आत्मनिर्भर बनाउनका लागि विभिन्न कार्यक्रम ल्याएको बताउनुभयो । युवाको माग अनुसार अनुदान दिँदै जाने नगरपालिकाले जनाएको छ ।

Back to top button
Skip Add
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker