Trending

विदेशबाट आएका ४१ जना क्वारेन्टाइनमा

अमरराज नहर्की/तनहुँ समाचारदाता
तनहुँ, जेठ ७ गते ।

तनहुँमा बन्दाबन्दीका क्रममा विदेशबाट आएका ४१ जनालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ । क्वारेन्टाइनमा बसेका मध्ये अधिकांश भारतबाट आएका रहेका छन् । बङ्गालादेशबाट एक जना, दुबईबाट आएका दुई जना र बाँकी भारतबाट आएका गरी उक्त सङ्ख्यालाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको स्वास्थ्य कार्यालय तनहुँका प्रमुख शङ्करबाबु अधिकारीले जानकारी दिनुभयो । भारतीय सिमा क्षेत्रमा रोकिएका ३८ जना नागरिकलाई उद्धार गरि जिल्लामा ल्याई क्वारेन्टाइमा राखिएको उहाँले बताउनुभयो । बन्दाबन्दीले गर्दा भारतका विभिन्न राज्यबाट भैरहवा र कैलालीमा आई रोकिएका उनिहरुलाई उद्धार आईतबार, सोमबार र मङ्गलबार गरी तीन दिन उद्धार गरिएको कार्यालयले जनाएको छ ।
उद्धार गरी ल्याइएका व्यास र भानु नगरपालिका , रिसिङ र घिरिङ गाउँपालिकाका नागरिकहरुको जिल्ला प्रवेश गर्ने नाकामा स्वास्थ्य परीक्षण गरी सम्बन्धित स्थानीय तहलाई जिम्मामा लगाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी बद्रीनाथ अधिकारीले जानकारी दिनुभयो । उहाँका अनुसार भारत तथा मुलुककै अन्य जिल्लाबाट आएका नागरिकहरुलाई सम्बन्धित स्थानीय तहले तयार गरेको क्वारेन्टिनमा अनिवार्य १५ दिन बस्नुपर्ने छ व्यवस्था गरिएको छ ।
जिल्लाको विभिन्न स्थानमा गरी एक सय ७४ शय्याको क्वारेन्टाइन र पाँच स्थानमा ४६ शय्या क्षमताको आइसोलेसन कक्ष स्थापना गरिएको स्वास्थ्य कार्यालय तनहुँले जनाएको छ । कार्यालयका अनुसार विदेशबाट घर फर्किएका व्यक्तिहरुलाई सम्बन्धित स्थानीय तहमा स्थापना गरिएका करेण्टाइनमा अनिवार्य रुपमा बस्नुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ । जिल्लामा स्थापना गरिएका जिपी कोइराला मेमोरिएल श्वास प्रश्वास अस्पताल,बन्दिपुर अस्पताल र दमौली अस्पताल लगायतका पाँच स्थानमा आइसोलेसन कक्ष स्थापना गरिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker