Trending

पालुङटार ७ मा तनाव ब्यबस्थापन तथा जीवन रुपान्तरण कार्यशालामा सम्पन्न

बैशाख १९ गाेरखा

गाेरखाकाे पालुङटार नगरपालिका वडा नं. ७ च्याङली बिरूवाटारमा च्याङली सामुदायिक सिकाइ केन्द्रकाे अायाेजनामा १० दिने तनाव ब्यबस्थापन तथा जीवन रुपान्तरण कार्यशालामा सम्पन्न भएकाे छ ।

च्याङली सामुदायिक सिकाइ केन्द्रकाे अायाेजनामा कार्यशाला सञ्चालन गरिएकाे थियाे । बैशाख १० गतेदेखि १९ गतेसम्म बिरूवाटारकाे खेलमैदानमा सञ्चालन भएकाे कार्यशालाकाे उदघाटन वडा नं. ७ का वडाध्यक्ष अर्जुन बहादुर कुमालले गर्नुभएकाे थियाे । त्यस्तै गरी कार्यशालामा पालुङटार नगरपालिकाकी कार्यपालिका सदस्य पम्फा बि.क., चारकुने टाेलबिकास संस्थाका अध्यक्ष बिकास परियार गाेरखा संसार मिडिया प्रा.लि. का सञ्चालक रविन्द्र कंडेल लगायतकाकाे उपस्थिति रहेकाे थियाे ।

अाेशाे कैलास ध्यान केन्द्रका सञ्चालक स्वामी सुवास थापाले सहजीकरण गर्नुभएकाे साे कार्यशालामा बिरूवाटार अासपासका स्थानीयहरूकाे उपस्थिति रहेकाे थियाे । जीवनलाइ सार्थक, स्वस्थ र सक्षम बनाउनकाे लागि याे कार्यशाला उपयाेगी हुने ध्यान केन्द्रका सञ्चालक थापाले बताउनुभएकाे थियाे । बिभिन्न राेगहरूकाे निदान तथा राेग लाग्न नदिने र लागिहालेमा घरेलु बिधी वा याेगाबाटै उपचार गर्न सकिने पद्दतीहरूका बारेमा समेत थापाले सहजीकरण गर्नुभएकाे थियाे ।

कार्यक्रमकाे समापन गर्दै सिकाइ केन्द्रका अध्यक्ष रविन्द्र कंडेलले याेग र ध्यानबाट मानिसमा भएका बिभिन्न प्रकारका बिकारहरूकाे अन्त्य गर्न सकिने हुँदा हरेक दिन बिहान याेगा र ध्यानबाट दिनकाे शुरूवात गर्नुपर्ने बताउनुभएकाे थियाे ।

पालुङटार ७ बगरमा रहेकाे अाेशाे कैलाश ध्यान केन्द्रले पालुङटार का बिभिन्न ठाउँहरूमा तनाव व्यवस्थापन, याेग र ध्यानका बारेमा बिभिन्न गतिबिधीहरू गर्दै अाइरहेकाे छ । हाल साे केन्द्रले च्याङलीकाे खाेलाघाटमा रहेकाे ५०० बर्षभन्दा पुरानाे एेतिहासिक मंगलेश्वर मन्दिरमा समेत हरेक शनिबार बिहान नियमित रूपमा याेग र ध्यान सहित तनाव व्यवस्थापन कार्यशाला गर्दै अाइरहेकाे छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker