कपिल लामाको उत्कृष्ट निर्देशन जुना गुरुङको दर्दानक अभिनय अनि खेम सेन्चुरीको स्वरमा “म रोएको सुन्छेऊ होला र” भिडियोसहित बजारमा

कविराज ढकाल , काठमाडौं नेपाल ||
पछिल्लो समयको सांगितिक बजारमा नेपाली लोक गित संगित चर्चा परिचर्चामा रहेको छ | समस्त लोक दोहोरी गित सबै दर्शक स्रोताको नजरमा लोकप्रिय भन्दै गएका छन् | कति गितहरुले त करोड क्लव प्रवेश गरिसकेका छन् त कति गर्ने बालामा छन् | यसै सन्दर्भ बजारमा धेरै सर्जकले आफ्नो गित दर्शक स्रोतामा पठाएका र कयौ माया पाएका छन् | लोक तथा दोहोरी क्षेत्रमा पछिल्लो समय एकपछि अर्को गरेर गीतहरु आउनेक्रम बढेको छ । मायाप्रेम र बिछोडले भरिएका गीतहरु दैनिकजसो बजारमा आईरहेका छन् । त्यसो त रमाईला, नचाउने किसीमका गीतहरुपनि बजारमा आईरहेका छन् तर बढिजसो मायाप्रेमका गीतहरु आउने गर्छन् कारण यस्ता गीतलाई दर्शकश्रोताले रुचउछन् ।

यसै सन्दर्भमा लोक दोहोरी गायक सर्जक खेम सेन्चुरिको आवाजमा सजिएको निकै मार्मिक गित ” म रोएको सुन्छेऊ होला र” बजारमा आएको छ | जसमा गणेश केसीको निकै मार्मिक शब्द सृर्जना एवम् खेम सेन्चुरीको उत्कृष्ट लय सिर्जना रहेको छ ||

गित
मर्छु बौलार                      ए सानु म रोएको सुन्छेऊ होला र

विन्ति गर्छु म कोटी कोटी
फर्किएर आईदेऊ न एकचोटी

सपनिमा झुर्लुक आछेऊ
एकछिन पछि कहा जान्छेऊ

उक्त गित अडियो मात्रै उत्कृष्ट नभई भिडियो पनि निकै उत्कृष्ट सिनहरुले भरिएको छ | उक्त गितलाई चर्चित निर्देशक कपिल लामाले निर्देशन गर्नुभएको छ || भने पछिल्लो समयमा  व्यस्त नायिका मोडेल जुना गुरुङ  र ईश्वर बाबुको उत्कृष्ट अभिनय रहेको छ समस्तमा गित पनि निकै उत्कृष्ट  रहेको छ | सुरज श्रेष्ठले छायाकन गरेको भिडियोमा मनोज कार्किले सम्पादन गर्नु भएको छ |

उक्त गीतमा जीवन साथी गुमाएपछिको दुखद कथालाई समेटिएको छ । मात्रै दुई श्रीमानश्रीमती भएको एउटा सानो खुसी परिवारमा सन्तानको आगमन हुदैछ भन्ने खबरपछी छाएको खुसिमा बाँचेका जोडि गीतमा बिछोडिएका छन् ।
सन्तानको आगमनको सपना बुनेर बसेकोलाई एकाएक श्रीमती र संसार देख्न नपाउँदैको सन्तानले छोडेर जादा एक्लो प्राणिमा दुखको पहाड बर्सिन्छ यहि कथालाई ईश्वरबाबू र जुना गुरुङले अभिनयमार्फत उतारेका छन् ।
गीतमा श्रीमतीको मृत्युपछि भुल्न नसकेर उनैको यादमा पागल बनेको त्यो दृश्य निकै पिडादयी बनेको छ । गीत बजारमा आउनुअगाडिनै टिकटकमा निकै रुचईएको छ र सबैले पखिएको गीतपनि हो ।

उक्त गीतलाई Ganesh kc को अफिसियल युटुव च्यानलबाट बजारमा ल्याइएको हो ।

भिडियो हेर्न तलको LINK खिच्नुहोस्

गितले सबैको मन जितोस् शुभकामना

[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Website” type=”url” /][contact-field label=”Message” type=”textarea” /][/contact-form]

 

Back to top button