नेपाल फ़ेस्टिवल जापानी राजदूतबास र एनआरएनबाट संयुक्त रूपमा गर्ने नौ बुदे सहमति ।

टोकियो जुलाई २५  :-  नेपालको कला, संस्कृति र नेपालको बारेमा प्रचार प्रसारगरी पर्यटन प्रर्वद्दन गर्ने उदेष्य सहितगैरआवसिया नेपाली सघं जापानले गर्दै आईरहेको नेपाल फ़ेस्टिवलयो यस वर्ष देखिनेपाल राजदूतबास सग संयुक्तरुपमा गर्ने सहमति भएको छ । बुधबार सम्पन्न भएको सहमति पत्रमा जापानको लागि नेपाली राजदूत प्रतिभा राणा र गैरआवसिया नेपाली सघं जापानका अध्यक्ष टासि वाङदी लामा विच यो वर्षदेखि संयुक्तरुपमा नेपाल फ़ेस्टिवल आयोजना गर्ने विषयमा विभिन्न ९ बुदा सहमति भएको हो । सहमतिपत्रआदन प्रदान कार्यक्रममा नेपाल दूतबास टोकियाका उपनियोग प्रमुख कृष्ण चन्द्र अर्याल, टिएन गिरी, प्रेम बराल तथा गैरआवासिया नेपाली सघंको तर्फबाट वरिष्ठ उपध्यक्ष देविलाल भन्डारी, उपध्यक्ष शिव प्रसाद पौडेल, तथा नेपाल पत्रकार महासघ जापानका अध्यक्ष मोहन घलेको उपस्थिती रहेको थियो । 

जापानका लागि नेपालका राजदूत प्रतिभा राणाले यो सहमतिले फ़ेस्टिवल मार्फत नेपाललाई जापान बासिलाई नेपाल लैजान सहयोग पुर्याउने विश्वास ब्यक्त गर्नुभयो ।

नेपालीको पहिचानसग गासिएको नेपाल फ़ेस्टिवल नेपाल दूतबाससग सहमति भएपछि जापानबासि नेपालीहरुको ज़िम्मेवारी बढेको महशुस गरेको आयोजक मध्येको एक गैरआवसिया नेपाली सघंका अध्यक्ष टासि वाङदी लामाले बताउनु भयो । नेपालीको पहिचानसग गासिएको नेपाल फ़ेस्टिवल नेपाल दूतबाससग सहमति भएपछि जापानबासि नेपालीहरुको ज़िम्मेवारी बढेको महशुस गरेको आयोजक मध्येको एक गैरआवसिया नेपाली सघंका अध्यक्ष टासि वाङदी लामाले बताउनु भयो ।

नौ बुदॉ सहमति पत्रमा फेष्टिवलको ओयोजना र आर्थिक कारोबारोंको ज़िम्मा गैरआवसिया नेपाली सघं जापानले
लिने, जापान सरकार तथा नेपाल सरकारसग संयोजन गर्ने ज़िम्मा नेपाल दूतबासले लिने सहमति भएको छ ।

टोकियो स्थित सेतागय कु रहेको कोमाजावा ओलम्पिक पार्कमा हुने दुई दिने फेष्टिवलमा नेपाली कला, सस्कृति र नेपाली खानाहरुको २०  स्टलहरु रहेने गैर आवशिया नेपाली सघका महासचिव बुद्धिराज घिमिरेले जानकारी दिनुभयो ।

 

यो वर्षको ११ औ नेपाल फ़ेस्टिवल अगष्ट  २५ र  २६   तारिकमाटोकियोस्थित सेतागय कु रहेको कोमाजावा ओलम्पिक पार्कमा हुने  फेष्टिवलमा नेपाली कला, सस्कृति र नेपाली खानाहरुको २० स्टलहरु रहेने छ  । साथै सबै नेपालीले नेपाल मै भयको अभास पाउने बिश्वास दुई दिनेनेपाल फ़ेस्टिवलमा फेष्टिवलमा हुने छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker