वर्षका १२ चर्चित चलचित्र यस्ता छन्

काठमाडौँ, २९ चैत  ।

वर्ष ०७४ नेपाली चलचित्रका लागि खासै लाभदायक सिद्ध हुन सकेन । अघिल्ला वर्षको तुलनामा यो वर्ष नेपाली चलचित्र बजारमा निर्माणका हिसाबले निकै राम्रा चलचित्र देखिए पनि व्यवसायका हिसाबले भने खासै फड्को मार्न सकेन ।

विदेशी चलचित्रको नक्कल परिपार्टी भन्दा यो वर्ष अर्गानिक कथामा जोड दिएका चलचित्र बढी निर्माण भए । तर पनि प्रदर्शनमा आएका धेरै व्यावसायिक असफल, केहीले जिनतिन लगानी सुरक्षित गरे भने तीन, चारवटा चलचित्रले मात्र व्यावसायिक मुनाफा कमाउन सफल भयो । केही चलचित्रले भने चर्चा र व्यावसायिक नाफाले निर्माता रिझाए । तीन चलचित्र ‘घामपानी’, ‘लभ लभ लभ’ र ‘राधे’को प्रदर्शनसँगै सुरु भएको वर्ष २०७४ दुई चलचित्र ‘लिलिबिली’ र ‘नेप्टे’को प्रदर्शनसँगै सकिँदैछ । यो अवधिमा करिब ९० का हाराहारी चलचित्र प्रदर्शनमा उत्रिएका छन् । तर गीतसङ्गीत, व्यवसाय, कथा, निर्माण र कलाकार लगायत विभिन्न पक्षका हिसाबले कमै चलचित्र मात्र दर्शकको नोटिसमा पर्न सफल भए । विभिन्न कारणले चर्चामा रहेका वर्षका १२ चलचित्र  ।

Back to top button
Close