प्रधानमन्त्री ओली र मोदीबीचको उच्चस्तरीय वार्ता सुरु

भारत, २४ चैत ।

राजकीय भ्रमणको दोस्रो दिन प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भारतीय उच्च नेतृत्वसँग भेटवार्ता प्रारम्भ गरेका छन् ।प्रधानमन्त्री ओलीलाई भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले राष्ट्रपति भवनमा आयोजित गार्ड अफ अनरमा स्वागत गरे । राष्ट्रपति भवनमा गार्ड अफ अनरपछि प्रधानमन्त्री ओलीले दुईदेशबीच पुरानो मित्रता नवीकरण गर्न आफू आएको बताए । उनले भने, ‘सन्धी सम्झौता भन्दा पहिला मित्रता हुन्छ, त्यो मित्रता नवीकरण गर्न म यहाँ आएको छु ।’ओली र मोदी दुवै प्रफुल्ल मुद्रामा देखिन्थे । दुईबर्ष अघि हाफ कुर्तामा आएका मोदी आज भने फूल कुर्तामा आएका थिए ।

प्रधानमन्त्री ओलीले  प्रधानमन्त्री ओली र भारतीय समकक्षी मोदीबीच सीमित अधिकारीसहित र औपचारिक प्रतिनिधिमण्डलस्तरीय गरी दुईचरणको भेटवार्ता हैदरावाद हाउसमा हुँदैछ ।आज विहान भारतका राष्ट्रपति रामनाथ कोविन्दसँग भेटवार्ता गरे भने भारतीय विदेशमन्त्री सुष्मा स्वराजले प्रधानमन्त्री ओलीसँग शिष्टाचार भेट गरेकी छिन् ।

भारतीय राष्ट्रपति कोविन्दले प्रधानमन्त्री ओलीलाई स्वागत गर्दै नेपालको विकास प्रयासमा भारत सहयोगी हुने बताएका छन् । विदेशमन्त्री स्वराजले आफू माघ १८ र १९ गते काठमाडौंमा रहँदाको स्मरण गर्दै नयाँ सरकारसँग मिलेर काम गर्ने भारतीय चाहना राखेको कूटनीतिक स्रोतले बताएको छ ।

Back to top button
Close