६ बर्षपछि हुम्डे विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा

मनाङको हुम्डे विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा आएको छ । आन्तरिक भ्रमण वर्ष २०१९ मनाइरहेको गण्डकी प्रदेश सरकरले मनाङको हुम्डे विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा ल्याएको छ । विमानस्थलको धावनमार्ग मर्मतलगायतका प्राविधिक कार्य सम्पन्न गरेर सरकारले ६ वर्षदेखि बन्द रहेको हुम्डे विमानस्थलमा शुक्रबारबाट सञ्चालनमा ल्याएको हो । गत पुस २४ गते नै तयारी गरिएपनि मौसमको कारण देखाउँदै उडान भर्न सकेन । शुक्रबार एक परीक्षण उडान गरिएको छ ।

पोखरा विमानस्थलदेखि बिहान ८:३४ बजे उडेको समिट एयरको ‘९एन एएमजी एलइटी ४१०’साइनको जहाजले २५ मिनेटपछि हुम्डे विमानस्थल अवतरण गरेको थियो। परीक्षण उडानमा गण्डकी प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री पृथ्वी सुब्बा गुरुङ, प्रदेश मुख्यमन्त्री पृथ्वी सुब्बा गुरुङ, पर्यटनमन्त्री विकास लम्साल, प्रमुख सचिव हरि बस्याल, मनाङका प्रतिनिधिसभा सांसद पोल्देन गुरुङ सवार थिए ।

२०३९ सालमा बनेको यो विमानस्थलमा २०७० सालदेखि बन्द थियो । ५ वर्षअघि ६ सय मिटरको कच्ची विमानस्थल ९ सय मिटर लम्बाइ र २० मिटर चौडाइमा पिच गरी विस्तार गरिएको भएपनि उडान हुन सकेको थिएन। ९ करोड लागतमा पुनर्निमाण भएको विमानस्थल सञ्चालनमा ल्याउन यसअघि पटकपटक प्रयास थालिएको थियो।

आगामी १० असोजमा अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटन दिवसको दिनदेखि नियमित उडान हुने प्रदेशका उद्योग, पर्यटन, वन वातावरणमन्त्री विकास लम्सालले जानकारी दिए । उनले विमानस्थल सञ्चालनलाई नियमित बनाउन सबैको सहयोग आवश्यक रहेको बताए ।

अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटन दिवसदेखि विमानस्थलमा नियमित उडान गराउन प्रदेश सरकारले योजना बनाएको मन्त्री लम्सालले बताए । पर्यटनसँग सम्बन्धित निकायसँग मिलेर मनाङ प्याकेजको बारेमा समेत आफूहरुले सोचिरहेको उनले बताए ।

गण्डक न्युजबाट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker