२०७२ को भूकम्प प्रभावित लाभग्राहीहरूका लागि सहुलियतपूर्ण ऋणसम्बन्धी सचेतना कार्यक्रम

पालुङटार, असार १८ गते

यूकेएड सक्षम एक्सेस टु फाइनान्सले २०७२ को भूकम्प प्रभावित लाभग्राहीहरूका लागि सहुलियत ऋणसम्बन्धी तीन दिने सचेतना कार्यक्रम सञ्चालन गरिरहेको छ । उक्त कार्यक्रम आषाढ १६ देखि १८ सम्म क्रमशः गोरखा नगरपालिका, शहिद लखन गाउँपालिका तथा पालुङटार नगरपालिका गरी तीन स्थानहरूमा सञ्चालन सञ्चालनको योजना रहेको छ ।

जस अन्तर्गत राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणको वैदेशिक सहायता समन्वय शाखाका शाखा प्रमुख श्री दिव्य राज पोख्रेल र प्राधिकरणकी बैङ्किङ समन्वय विशेषज्ञ श्री नमिता पौडेल आषाढ १८ गते पालुङटार नगरपालिकामा सम्पन्न सचेतना कार्यक्रममा उपस्थित हुनुभयो । सक्षम एक्सेस टु फाइनान्सका आवास पुननिर्माण आयोजनाका गोरखा जिल्ला संयोजक श्री उद्धब राज सुवेदीले कार्यक्रममा उपस्थित सहभागीहरुलाई स्वागत गर्नुभएको थियो ।

यस कार्यक्रमका सभापति अनुदान व्यवस्थापन तथा स्थानीय पूर्वाधार, गोरखाका प्रमुख श्री रामशरण आचार्य हुनुहुन्थ्यो । त्यसैगरी प्रमुख अतिथिमा पालुङटार नगरपालिकाका प्रमुख श्री दीपक बाबु कँडेल र अतिथिमा पालुङटार नगरपालिकाका उपप्रमुख श्री पम्फा वसेल (हुनुहुन्थ्यो ।

उक्त कार्यक्रममा राष्ट्रिय पुनर्निर्माण प्राधिकरणका श्री पोख्रेलले सहुलियत ऋणसम्बन्धमा प्रस्तुती गर्नुभएको थियो । सक्षम एक्सेस टु फाइनान्सले सहुलियत ऋणको प्रक्रिया तथा उक्त प्रक्रियालाई आवश्यक पर्ने विभिन्न कागजातहरूको सूची लगायतका सहुलियत ऋणका विभिन्न पक्षहरूका बारेमा जानकारी दिने विवरण ९दचयअजगचभ० पनि वितरण गरेको थियो । कार्यक्रममा सक्षम एक्सेस टु फाइनान्सका आवास पुननिर्माण आयोजना प्रमुख श्री विभु प्रसाद अर्यालले भूकम्प प्रभावित लाभग्राहीहरूलाई सहुलियत ऋण तथा वित्तीय साक्षरताको महत्वका बारेमा प्रकाश पार्दै उनीहरुको प्रश्नको उत्तर दिनुभएको थियो ।

सक्षम एक्सेस टु फाइनान्स, यूकेएडबाट वित्तीय सहयोग प्राप्त कार्यक्रम हो जुन नेपाल सरकार र संयुक्त अधिराज्यबीचको सम्झौताको एउटा हिस्सा हो । यसलाई नेपालमा स्थानीय तथा अन्तर्राष्ट्रिय संस्थाहरूसँगको साझेदारीमा डिएफआइडी नेपालका लागि लुइस बर्जरले कार्यान्वयन गरिरहेको छ ।

Back to top button
Close