पुर्वाधार बीना कर्णालीको समृद्धि हुँदैन :- रेग्मि

मंसिर १२ सुर्खेत। प्रदेश योजना समिति कर्तव्य प्रस्थान ध्यक्षप्रसाद रेग्मिले पुर्वाधार बीना कर्पो समकोप समृद्धि नौहने बताउँदछ।


उहाँ कर्तव्य समृद्धिका लागि सबैभन्दा पहिले पहिलो पूर्वाधार पुर्वाधारमा यत्रावर र यतायात्री पनि हुनुहुन्नथियो रक्लाई प्राथमिकतामा राखेर बढाउनेको वर्णन भयो।
बिहीबार वीरेन्द्रनगरमा राष्ट्रिय युवा असुरक्षित सैंस्टेन्ट महासंघ नेपालको एक प्रदेश स्तरीय युवा सम्मेलन कार्यक्रम सम्मेलन सम्बोधनको स्थान रेग्मीले कर्पोरेसनको विकासको मोडल तयारीका लागि क्षेत्र योजनाको जानकारी रहेको थियो।
अब हामी दु: खी कर्तव्य बनेका छौं किनकि ‘समृद्ध कर्तव्य सुखकारी कर्णाली’ रहेको छ र अबको २५ बरस पछि कसारी सुख कर्तव्य रहेको छ।
रेग्मिले ‘स्वास्थ्य शिक्षा रोजगार’ त्यस्का लागि पुर्वाधार नारा सहित अघि बढ्न लागिरहेको भन्दै व्यवसायीक शिक्षाको लागि कर्णालीमा हिमालय प्राविधिक तथा विश्वविद्यालयको स्थापना गरिने बताउनुभयो । उहाँले कर्णाली अरु प्रदेशको तुलनामा पछि, र गरिब प्रदेश भएकाले यहाँको विकास र परिर्वतनमा युवाहरुको भुमिका रहनुपर्ने बताउनुभयो ।
कर्णालीको गरिबी न्युनिकरण गर्न सबै युवाहरु अनिवार्य आयआर्जन तथा उद्यमशिलताका लाग्नुपर्ने भन्दै रेग्मिले पहिलो विकास आफुबाटनै सुरुवात गर्नुपर्ने बताउनुभयो । कर्णालीमा पानी ,खानी ,जडिबुटीको सम्भावना भएपनि त्यस्को राम्रो सँग अध्ययन अनुसन्धानमा ध्यान दिन नसकिएकोले विकासको मोडेल तथ्याङ्क सँग सम्ँबन्धीत हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।
उहाँले हरेक योजना तथा विकासे कार्यहरुमा काम थोरै गर्ने र खाने प्रवित्ति धेरै भएकोले विकास पछि परको बताउनुभयो । राज्यको एक पैँसा पनि कसैले दुरुपयोग नहुने गरि काम गरे विकासले छिटो फट्को मार्न सक्नेमा उहाँको जोड छ ।
कार्यक्रममा सामाजिक विकास मन्त्रालयका मुख्य सचिव मानबहादुर बिकेले देश विकासमा युवाहरुको भुमिका जत्तिको हुनुपर्ने हो त्यो नदेखिएको प्रति टिप्पोणी गर्नुभयो । उहाँले संघीयताले कर्मचारी ,जनप्रतिनिधिलाई अल्मलाय जस्तरी युवाहरुलाई पनि कता कता अल्मलाए जस्तो देखिएको बताउनुभयो ।, रािष्ट निर्माणमा युवाहरुको योगदान हुन जरुरी हुने भएकाले युवाहरु दायित्वबोध, जाँगरिलो साथमा देशको परिर्वतनका लागि आवाज उठाउनुपर्ने बताउनुभयो ।
सिम्ता गलदारिकाका अध्यक्ष कविन्द्रकुमार केसीले कर्ते दिशा प्रदेश सरकारले सबै भन्दा पहिले विकासको मोडल तयार गरेको थियो। उहाँ सबै भन्दा पहिले कर्तव्यमा रहेको जनतालाई नियन्त्रणमा राख्नुहुन्छ र त्यस भन्दा बढी समय खर्च गरिएको थियो र यसका बारे ध्यान दिनुहोस्।
यस्ट्स अनसरकारी सँस्टाका केन्द्रिय कमल सुविडेले युवा राज्यहरू राज्यले खोजीसंगै समेट्न सकियो भने देश विकास र परिर्वतनमा सहायता पुग्ने बतायो। प्रत्येक दिन १५ शय नेपाली युवा विदेशी बुम्मामा सम्पर्क गर्नुहोस् अब अवस्थेमा अब टस्को अन्त्यका लागि युवाहरू आफैंलाई सचेत गराउन मिल्छ जोडिएको थियो।
यथार्थ सम्मेलन शिर्ष युवा युवा कर्कको विकास र परिर्वन्तिकाका लागि यहाँको सरकार छनोखो चितावादी प्रश्नहरू थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker